Ostatnio przeglądane

Producenci

 Horror w Arkham: Gra Karciana Zobacz większe

Horror w Arkham: Gra Karciana

AHC01_P

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

125,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Minimalna liczba graczy:1
Maksymalna liczba graczy:4
Minimalny wiek gracza:14+
Szacowany czas rozgrywki (około/min):90
Rodzaj gry:GRA KARCIANA
Rodzaj wydania:POLSKIE
Typ wydania:SAMODZIELNA GRA
Rok wydania:2016
Producent:GALAKTA
Cechy gry:LCG
Instrukcja (język):POLSKA
Złożoność:DLA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANYCH

Więcej informacji

Najstarszym i najsilniejszym uczuciem rodzaju ludzkiego jest strach, zaś najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym.
– H. P. Lovecraft

W sennym miasteczku Arkham w stanie Massachusetts niewielka grupa nieustraszonych badaczy próbuje ustalić, jaka złowieszcza siła kryje się za spiskiem, który zagraża istnieniu ludzkości. Jednak zachowajcie czujność! Świat magii skrywa niezliczone koszmary i badacze muszą niezwykle uważać, aby zachować zdrowe zmysły i przetrwać. Horror w Arkham: Gra karciana to gra kooperacyjna, w której jeden lub dwoje graczy wciela się w rolę badaczy rozwiązujących przerażające tajemnice.

W przypadku posiadania dwóch zestawów podstawowych w grze może wziąć udział nawet czterech graczy. Każda rozgrywka to fragment większej kampanii, a podejmowane przez graczy decyzje wiążą się z zaskakującymi, długofalowymi konsekwencjami. Horror w Arkham: Gra karciana jest grą LCG®, do której regularnie wydawane są nowe karty, pozwalające graczom na modyfikowanie zawartości tego zestawu podstawowego, jak również na tworzenie zupełnie nowych, oryginalnych talii.

Demoniczne macki wypełzają z portalu do innego wymiaru. Uciekasz, walczysz czy próbujesz zamknąć portal? W nadchodzącym Horrorze w Arkham: Grze karcianej każda decyzja będzie miała znaczenie dla rozwoju przygody. Mamy przyjemność poinformować, że gra ukaże się po polsku nakładem naszego wydawnictwa.

Zło znów przebudziło się w Arkham i tylko drużyna dociekliwych i odważnych badaczy może rozwiązać zagadkę i powstrzymać mroczne machinacje tajemniczego kultu. Horror w Arkham: Gra karciana to wyjątkowe połączenie kooperacyjnej gry karcianej z budowaniem nastroju znanym z gier fabularnych.

ahc01_layout

Poczuj jak groza wpełza do twojego serca

Jak już wspomnieliśmy, Horror w Arkham: Gra karciana to unikatowe doświadczenie, łączące w sobie najlepsze cechy gier karcianych i fabularnych. Cała gra zaprojektowana jest tak, aby gracze mogli jak najlepiej wczuć się w swoje postaci i razem z nimi przeżywać mrożące krew w żyłach przygody. Każdy badacz będzie wyróżniał się na tle innych swoimi cechami, zdolnościami i słabościami, dzięki czemu gra każdym z nich będzie bardzo osobistym doświadczeniem.

Aby rozpocząć grę danym badaczem, należy zbudować talię. Jednakże każda z postaci będzie zupełnie wyjątkowa. Nawet jeśli dwie postaci korzystają z kart tego samego koloru, każda z nich posiada kilka kart unikatowych, które gracz będzie musiał zawrzeć w swojej talii – definiują one osobowość badacza i to, kim jest kiedy rozpoczyna śledztwo.

ahc01_cardfan_roland

Pozostała część talii to karty dowolnie dobrane zgodnie z regułami zapisanymi dla danej postaci. Prywatny detektyw Roland może używać tylko kart Strażnika, Poszukiwacza i neutralnych. W zestawie startowym Horror w Arkham LCG znajdziecie 5 różnych klas postaci i pięciu badaczy, którzy będą je reprezentować.

ahc01_diagram_card-types

Karty jednak nie determinują możliwych akcji. Jako badacze będziecie sami odpowiedzialni za to, co zamierzacie zrobić i wasze zdolności, przedmioty i broń może tylko Wam w tym pomóc. Oznacza to, że każdy z Was sam wybierze, czy w tej turze chce przeszukać pomieszczenie, uciec, walczyć, czy może przejść dalej. Pula dostępnych akcji nie zmienia się, a karty mogą zostać wykorzystane na dwa sposoby – zagrane jako pomoc przy wykonywaniu testów, lub zgodnie ze swoim efektem, który może zmodyfikować podjętą akcję. Najważniejsze przy projektowaniu tej gry było oddanie w ręce graczy narzędzia, które zbuduje niesamowity nastrój grozy i da wolność, jakiej jeszcze nie było w grach karcianych.

ahc01-rolands-38-specialahc01-amnesia
ahc01-cover-upahc01-paranoia

Wszystko ma swoje konsekwencje

Horror w Arkham LCG to gra o poszukiwaniu źródła dziwnych wydarzeń, szpiegowaniu tajemnych kultów i wszechobecnych, przerażających potworach. Jednak nie jest to seria niezwiązanych ze sobą, przypadkowych wydarzeń. Im dłużej gracie w Horror w Arkham, tym więcej wydarzeń układa się w spójną całość.

Chociaż możecie bez przeszkód cieszyć się rozwiązywaniem pojedynczych przygód, podstawowym trybem gry jest kampania. Dopiero w następujących po sobie przygodach, można dostrzec prawdziwe źródło szaleństwa, które zagnieździło się w Arkham.

ahc01_campaign-guide-ripped

Co więcej badacze z każdą kolejną przygodą będą coraz bardziej zmęczeni, poturbowani, a zmysły coraz częściej będą ich zawodzić. Wybory, których dokonacie, będą miały niemały wpływ na dalszy przebieg rozgrywki – jeśli poświęcicie przyjaznego bohatera niezależnego – już nigdy Wam nie pomoże, a jego utrata będzie ciężkim brzemieniem. Jednak kolejne scenariusze to nie tylko straty, ale także nowe doświadczenia, które lepiej przygotują Was na to, co dopiero ma nadejść.

Wiele z kart graczy ma w lewym górnym rogu, pod kosztem, wydrukowane białe kropki. Im więcej kropek, tym wyższy jest poziom karty. Zdobywane między przygodami punkty doświadczenia można wydawać na ulepszanie swoich kart. Dzięki temu macie możliwość dostosowania rozwoju bohatera do własnego stylu gry i konkretnej roli w drużynie. To kolejne nawiązanie do gier fabularnych, które umożliwiają wiele ścieżek rozwoju bohaterów.

ahc01_blinding-light-pip-callout

Brama zostanie otwarta

Horror w Arkham: Gra karciana to nowy sposób na przeżywanie tajemniczej grozy na własnej skórze. Tym razem jednak groza będzie jeszcze bliżej niż zwykle – za każdym rogiem czają się nowe potworności i tylko Wy jesteście odpowiedzialni za swoje działania. Zestaw podstawowy pozwala na stworzenie wielu różnorodnych talii, zawsze jednak zachowując specyfikę danych postaci. Wejdź do mrocznego i pełnego niebezpiecznych tajemnic Arkham i spróbuj rozwiązać zagadkę której skala jest… kosmiczna.

Planowana premiera zestawu podstawowego to IV kwartał tego roku. Zarówno zestaw podstawowy, jak i kolejne dodatki będziemy starać się wydawać równo z premierą światową. Zapowiada się na to, że macki zostaną z Wami na dłużej.

ahc01_art_tentacles

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

%inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: